Inštalácia je o 50 % lacnejšia ako pri plynovom podlahovom vykurovaní
Podlahové vykurovanie pomocou vykurovacej fólie Heat Decor vyjde s prácou aj realizáciou pre 100 m dom cca do 3000 Eur. Na porovnanie, ak chcete plynový kotol, náklady na prípojku, komín, kotol, trubky a podobne dosiahnu 8000 až 10 000 Eur v závislosti od kvality kotla. Pri riešení s fóliame ste stále 5000-7000 v pluse. Samozrejme je potrebný bojler na úžitkovú teplú vodu, ale ten spraví cca 600 Eur.
Aké sú náklady na vykurovanie?
V dnešných moderných nízkoenergetických novostavbách sú náklady cca 40 centov na meter štvorcový vykurovanej plochy. To znamená že pri 100m2 dome budete platiť mesačne cca 40 Eur za vykurovanie. Ak si spočítate že oproti plynu ste ušetrili na počiatočnej investícii  5000 Euro, tak vykurujete najbližších 10 rokov zadarmo.
Nepotrebujete kotol, postačuje menšia technická miestnosť.
Vykurovacie fólie sa inštalujú priamo do podlahy, a jediná predpríprava čo k nim potrebujete je natiahnuť kábel z rozvádzača v stene…Takže v technickej miestnosti musíte mať ohrievač na teplú vodu, ale nepotrebujete kotol.
Presnejšia a rýchlejšia regulácia 
Vykurovacia fólia pracuje spôsobom hreje/nehreje. Voda v podlahe má dlhú zotrvačnosť a takisto dlhšie trvá kým vychladne a prípadne sa ohreje. Vykurovacia fólia hreje plošne takže nábeh vykurovania je tiež rýchlejší. Akonáhle termostat zaznamená že už nepotrebuje teplo, odstaví vykurovaciu fóliu a v tom v momente je kúrenie vypnuté.

Možnosti ovládania fólii

1. Programovateľný termostat
HD- T02 je elektronický termostat určený pre elektrické podlahové vykurovanie. Termostat umožňuje nastaviť komfortnú teplotu v miestnosti a zároveň pomocou podlahového čidla, kontrolovať a riadiť maximálnu teplotu podlahy. Senzor vzduchu je zabudovaný priamo na spodnej strane termostatu. Externý senzor podlahy NTC sa dodáva ako štandardné príslušenstvo a je obsiahnutý v balení termostatu. Termostat je možné nastaviť na 6 úrovní nastaviteľných teplôt denne alebo sa regulovať jednoduchým spôsobom plus/mínus.

2. Termostat ktorý sa dá ovládať cez telefón
NeoStat – e je digitálny programovateľný termostat, ktorý zabezpečí optimálnu tepelnú pohodu a zároveň minimalizuje náklady na vykurovanie. Termostat Heatmiser NeoStat – e má samoučiacú funkciu a dokáže sa naučiť potreby miestnosti. Vďaka tomu budete mať požadovanú teplotu v miestnosti v čase ktorý ste si naprogramovali pretože zopne vykurovanie s predstihom. Na rozdiel od bežných termostatov ktorý zopínajú v danom momente. Vykurovanie sa takisto vypína s predstihom. Po dokúpení centrálnej jednotky je možné ovládať vykurovanie vo vašom dome, chate alebo kancelárii na diaľku pomocou jednoduchej aplikácie vo vašom telefóne.

3. Smart riadenie systémom Loxone
S inteligentným systémom Loxone budete mať už teraz Váš dom pripravený na revolučné zmeny v oblasti bývania a využitia technológií. Začnite s vykurovaním a neskôr môžete do systému zapojiť ovládanie žalúzií, osvetlenia, alarm a mnoho ďalších funkcii. Riadenie vykurovania sa výrazne odlišuje od bežných termostatov hlavne logikou riadenia. Regulácia pomocou tohto systému znižuje náklady energií a zvyšuje presnosť. Použitie elektronických relé posúva životnosť systému na úplne novú úroveň.