Vykurovacie fólie Heat Decor vytvárajú infra teplo, ktoré sa už roky používa v medicíne a na relaxačné účely. Infra teplo znižuje únavu, napomáha prekrveniu a cirkulácii krvi, čím napomáha rýchlejšej regenerácii a zlepšuje metabolizmus. WAON Therapy
„Upokojujúca terapia teplom“ sa používa už vyše 30 rokov.

Infrateplo ma veľa výhod a prínosov ako sú napr.:

 • znižuje stuhnutosť kĺbových spojení, čo zmierňuje bolesť kĺbov a ich tuhosť
 • uvoľňuje svalové spazmy, pomáha od bolesti a zbavuje telo kŕčov
 • pomáha zvýšiť pružnosť kolagénových vlákien, čo omladzuje pokožku
 • zníženie zápalov v organizme

A najlepšie na tom je, že zriaďovacie náklady, oproti iným vykurovacím systémom sú polovičné a v niektorých prípadoch až tretinové.

Novinka

Vykurovacia fólia novej generácie Heat Decor HD-EPL. sa vyznačuje zosilnenou konštrukciou. EPL vykurovaca fólia v sebe spája najnovšie poznatky a použité prémiové materiály. Základný hrejný element je uhlíková vrstva, ktorá je napojená na zbernice patentovaným systémom. Vo fóliách HD-EPL sú použité dodatočné materiály a ochranné vrstvy, ktoré zásadným spôsobom zvyšujú odolnosť vykurovacej fólie proti mechanickým poškodeniam a takisto zlepšujú elektrickú izoláciu vykurovacieho systému.

Prečo vykurovacie fólie Heat Decor?

 • efektívny zdroj tepla, účinnosť 99%
 • zriaďovacie náklady sú viac ako o polovicu menšie
 • nulové servisné náklady
 • rovnomerné rozloženia tepla
 • vysoký komfort a čistota, presná regulácia
 • jednoduchá obsluha, možnosť ovládať cez mobilný telefón
 • šetrenie priestoru
 • žiadne emisie, ktoré by znečisťovali ovzdušie

Možnosti inštalácie:

A) priamo do poterov (anhydrit)

(1) Silikón (2) Dlažba (3) Lepidlo na dlažbu (4) Hlbokopenetračný náter (5) Poter, betón alebo anhydrid, min 5cm (6) Paroizolačná fólia (min 0,3 mm) (7) Uzemňovacia sieťovina 1,2×1,2 mm oko (8) Paroizolačná fólia (min 0,2 mm) (9) Vykurovacia fólia Heat-Decor (10) Paroizolačná fólia (min 0,2 mm) (11) Dilatačná páska (12) XPS polystyrén (13) Betónová podlaha.

B) pod podlahovú krytinu (drevenou, laminátovou, vinylovou a pod.)
Vhodné hlavne pri rekonštrukciách.

Z čoho sa skladá infra fólia Heat Decor
1. Medená zbernica
2. Strieborný pás
3. Vrchná PET vrstva
4. Uhlíková vrstva
5. Miesto pre strihanie

Vykurovacia fólia po pripojení na zdroj elektrického prúdu generuje tepelnú zložku a infra zložku. Cca 90% je infrazložka a zvyšných 10% je tepelná zložka.

Aké fólie poznáme:
Vykurovacia fólia 60 W/m2
Vhodné do nízkoenergetických domov alebo pasívnych domov priamo pod plávajúcu podlahu. Vrstvy 5 cm betónu by nemusela prehriať a inštalácia do poteru sa neodporúča.
Vykurovacia fólia 80 W/m2
Vhodné do nízkoenergetických domov alebo pasívnych domov pre zaliatie do betónového poteru alebo anhydritu. Najpoužívanejší typ vykurovacej fólie.

Vykurovacia fólia 140 W/m2
Vhodné do horšie zateplených domov alebo tam, kde je potrebný pružný nábeh kúrenia za krátky čas.  Určená do poteru a neodporúčame pokladať priamo pod plávajúcu podlahu.
Vykurovacia fólia 220 W/m2
Vhodné napríklad do garáží alebo priemyselných priestorov, kde je potrebná väčšia hrúbka poteru a pružný nábeh kúrenia. Odporúčame nepoužívať priamo pod plávajúcu podlahu.

Aké sú náklady:
Náklady na meter štvorcový plochy resp. na celý dom činia 0,50 centov na meter štvorcový, čiže na 100 m2 dom je to do 50 €/mesiac. S vykurovacími fóliami Heat Decor je možne dosiahnuť energetické hodnotenie domácnosti A0.

Vyžiadať cenovú ponuku

  Postup montáže:
  1. Po akceptácii cenovej ponuky si dohodneme termín realizácie.
  2. V dohodnutom termíne prídeme na stavbu a podľa kladacieho plánu zrealizujeme pokládku vykurovacích fólií.
  3. Môžete si pozrieť rozloženie vykurovacích fólií naživo a prípadne spraviť drobné korekcie k plnej spokojnosti.
  4. Zrealizujeme zapojenie vykurovacích okruhov.
  5. Po zapojení vykurovacích okruhov sa robí elektrická skúška. Vykurovací okruh sa pustí „natvrdo“ bez termostatu, premeriame odber a celkový výkon, ako aj vykonáme kontrolný záznam / fotodokumentáciu  s termokamerou.
  6. Vyhotoví sa fotodokumentácia rozložených a zapojených vykurovacích fólií.
  7. Zákazník obdrží potvrdený merací protokol a záručný list.
  8. Na požiadanie takisto posielame po príchode zo stavby fotky z termokamery.
  9. Namontujeme, oživíme, nastavíme a vyskúšame termostaty.

  Certifikované a overené vykurovacie fólie
  Pri realizácii podlahového vykurovania používame iba certifikované vykurovacie fólie patentovanej značky Heat Decor. Každý certifikát CE je platný na dobu troch rokov. Ak nie je v certifikáte uvedená platnosť tak je prakticky k ničomu a hrozí Vám že Váš dom neskolaudujú. Keďže si zakladáme na kvalite a používaní iba nami schválených materiálov pri výrobe vykurovacej fólie, investujeme nemalé finančné prostriedky do pravidelnej kontroly kvality a technických parametrov našich vykurovacích fólií.
  Certifikáty: