Čo to je rekuperácia ?

Rekuperácia je spôsob vetrania budov so spätným získavaním tepla. Pomocou rekuperácie privádzate čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia ktorý je ohrievaný odchádzajúcim vzduchom z interiéru. Tento vzduch sa však nemieša, len si navzájom odovzdávajú teplo. Rekuperáciou ušetríte obrovské množstvo energie na vykurovanie. Rekuperácia má od 80 až 95 % účinnosť v závislosti od rekuperačnej jednotky a rekuperačného výmenníka. V letných mesiacoch zase v nočných hodinách z interiéru odvádzajú rekuperačné systémy teplý vzduch a z vonkajšieho prostredia privádzajú príjemný chladnejší vzduch bez potreby otvárania okien a vpúšťania neželaných hostí v podobe komárov a ďalšieho dotieravého hmyzu.

Aké rekuperácie poznáme:

1. Lokálne rekuperácie

Jednoduchá a rýchla montáž, vhodná do už zabývaných budov, kde by montáž centrálnej rekuperácie bola konštrukčne náročná, ale je vhodná aj do novostavieb.

2. Centrálne rekuperácie

Plnohodnotné odvetranie celého domu, kvalitná filtrácia vzduchu, rozsiahle možnosti využitia, veľký prietok vzduchu. Pozostáva najčastejšie z centrálnej rekuperačnej jednotky z ktorej vedú jednotlivé rozvody vzduchu do jednotlivých miestnosti.

Naša firma vám ponúka kvalitné lokálne aj centrálne rekuperácie s ich naplánovaním, dodaním a inštaláciou. Výrobcovia dodávaných rekuperácii ALNOR, DUKA, STIEBEL – ELTRON, KOMFOVENT.
V prípade záujmu nás kontaktujte

KONTAKT +421 908 879 782, +421 904803662, m@olyma.sk

Vyžiadať predbežnú cenovú ponuku: